Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

Cel i trudne początki

Cel - zajęcia taneczne we współczesnych formach

Nasze dzieci mają zajęcia taneczne w ramach zajęć szkolnych. Jednakże jest to najczęściej taniec ludowy przy których dzieciaki nie bawią się tak dobrze jak przy formach współczesnych. Dlatego też pojawił się pomysł zorganizowania grupy tańczącej nowocześniejsze formy taneczne.

Organizowanie grupy i poszukiwania prowadzącego

Okazało się szybko, że chętnych do odpłatnych zajęć tańca nie było tak trudno znaleźć jak trudno było nam znaleźć prowadzącego. Może dlatego, że szukaliśmy raczej instruktorów tańca "z polecenia" a nie z ogłoszeń. Zajęło nam dobrych kilka miesięcy zanim trafiliśmy na pierwszy dobry kontakt. Był nim Pan Grzegorz - młody człowiek który uczy hip-hopu. Pozostała nam tylko kwestia tego gdzie będą prowadzone zajęcia ale tu z pomocą przyszła nam mgr Stanisława Gilewicz - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie. Pani dyrektor bez wachania zaproponowała nam użyczenie małej, ale bardzo czystej i nowoczesnej sali gimnastycznej.  

Pierwsze zajęcia tańca

Zrzuciliśmy się na pierwsze lekcje z Panem Grzegorzem i zajęcia zaczęliśmy w lutym 2016. Pan Grzegorz bardzo szybko złapał dobry kontakt z naszymi dzieciakami a one bardzo go polubiły. Na zajęciach było niezwykle wesoło i żywiołowo. Byliśmy zadowoleni jednak mimo to uczestnicy zaczęli się dość szybko "wykruszać". Po prostu nie każdy polubił ten specyficzny styl poruszania się. Głównie dziewczyny dały dość dosadnie do zrozumienia, że wolą trochę inną muzykę i "płynniejsze ruchy". Ostatecznie pozostało tylko troje zapaleńców i zmuszeni zostaliśmy do odwołania czwartych z kolei zajęć. Szczerze powiedziawszy Radek był bardzo rozczarowany, jednak musieliśmy stworzyć grupę, w której będzie więcej uczestników.

Ponowne poszukiwania prowadzącego

Okazało się jednak że dzięki temu, iż wokół tych zajęć z hip-hopu zrobiło się trochę szumu wśród rodziców, tym razem było nam już nieco łatwiej. Grupa zainteresowanych dzieci już była a ktoś z rodziców podesłał nam kontakt telefoniczny do kolejnego polecanego prowadzącego. I tak złapaliśmy kontakt z Panem Markiem Strzemeckim o którym napiszemy w artykule zajęcia taneczne z Panem Markiem.

 

 

high school diploma online