Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

Treningi karate tradycyjnego u Marty Niewczas

Karate - wydawało by się, że to sport zarezerwowany wyłącznie dla zdrowych, wyjątkowo sprawnych ludzi. Jak się jednak okazuje już od dobrych kilku lat w treningach karate w Rzeszowie uczestniczą też osoby z niepełnosprawnością.

Możliwości takie stwarza im Marta Niewczas - sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym. Treningi te prowadzone są w Akademii Karate Tradycyjnego - Szkole Marty Niewczas. Od początku trenerem jest licencjonowany instruktor karate tradycyjnego Piotr Ramot, który ma do naszych dzieciaków wyjątkowo dobre podejście. Zainteresowanie uczestnictwem w tych zajęciach powoli lecz stale rośnie zatem od połowy zeszłego roku tworzy się nowa grupa młodzieży. Jej instruktorem jest Magda Łazarów, która już od pierwszych zajęć zyskała sobie ogromną sympatię uczestników. 

Treningi odbywają się w soboty. Na ten dzień dzieciaki czekają ze zniecierpliwieniem cały tydzień bo dla nich to wyjątkowo dobra zabawa gdyż właśnie w takim duchu prowadzone są te zajęcia. Uczestnicy ćwiczą w pocie czoła ale zawsze z radością i uśmiechem na twarzy. Tu nie ma nic na siłę a mimo to wysiłek fizyczny jest duży a przez to doskonała rehabilitacja. Warto tu podkreślić, iż każdy uczestnik daje z siebie jak najwięcej ale zawsze tylko na miarę swoich możliwości. Poprzez karate dzieciaki zyskują rozwój zdolności motorycznych, wzmocnienie mięśni, kondycji, zwiększenie ruchomości stawów i elastyczności mięśni ale także kształtują dyscyplinę, pewność siebie i opanowanie. 

Dzięki dużemu zaangażowaniu w ten projekt Marty Niewczas nasi karatecy uczestniczyli już w dwóch pokazach. Pierwszy z nich miał miejsce na imprezie o zasięgu wojewódzkim. Wtedy naszych podopiecznych opanował ogromny stres. Niektórzy z nich z wielkim trudem wyszli na salę przed bardzo szeroką widownię. Po występie byli jednak wyjątkowo zadowoleni. Drugi ich pokaz odbył się na XV Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym zorganizowanym przez Martę Niewczas w Rzeszowie na Hali Podpromie. W czasie tego pokazu, mimo znacznie większej publiczności, stres u dzieci był już niewielki a występ udany. Świadczy to o tym, iż zajęcia te powodują nie tylko wzmocnienie sprawności fizycznej ale również poprawne kształtowanie osobowości społecznej. 

Jak wspomniałem zajęcia odbywają się w dwóch grupach w każdą sobotę. Pierwsza grupa rozpoczyna trening o godzinie 10:00 a druga o 11:00. W bieżącym roku szkolnym treningi prowadzone są bezpłatnie. Dołączyć do grupy można w każdej chwili, do czego jako opiekunowie naszych dzieci gorąco wszystkich zachęcamy bo naprawdę warto! Szczegóły znajdziesz na stronie Akademii.

Akademia jest również na liście organizacji OPP uprawnionych do otrzymywania 1% podatku - tutaj znajdziesz więcej informacji.

 

 
 
 
high school diploma online