Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

karate - egzamin na żółte pasy

Niedawno na naszej stronie internetowej pisaliśmy o treningach karate, które odbywają się w Akademii Karate Tradycyjnego - Szkole Marty Niewczas.

Podsumowaniem intensywnych ćwiczeń naszych niepełnosprawnych dzieci, był egzamin na żółty pas karate, który miał miejsce w sobotę 27.02.2016 roku.

Był to dzień niezwykły, zarówno dla uczniów Akademii Karate Tradycyjnego, jak i dla rodziców nieustannie wspierających rozwój swoich dzieci. Tak naprawdę nie wiem kto był bardziej zdenerwowany, uczniowie przed czekającym ich egzaminem, towarzyszący im rodzice, czy może instruktorzy, którzy zaangażowali się w przekazanie podstaw karate niepełnosprawnym dzieciom. Zdenerwowanie u dzieci mieszało się z ciekawością, szczególnie gdy pojawiła się pani Marta Niewczas, która jak się okazało, egzaminowała młodych adeptów karate.

Wydawało się, że zdenerwowanie utrudni prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ale serdeczność i widoczna sympatia instruktorów rozluźniła atmosferę i pojawiły się uśmiechy. Ćwiczenia, które wykonywali uczniowie, do łatwych nie należą. Jednak wielokrotne ich wykonywanie przyniosło oczekiwane rezultaty w postaci zwiększonej koordynacji ruchowej, wzmocnienia mięśni oraz pracy w dużej grupie.

Tak naprawdę uśmiechy i okrzyki radości pojawiły się dopiero po ogłoszeniu przez panią Martę Niewczas, iż wszyscy uczestniczy egzaminu zdali i zasłużyli na żółty pas.

Oczywiście nasi podopieczni stawiają dopiero pierwsze kroki w karate, przed nimi długa nauka ale kimono przepasane żółtym pasem jest świadectwem, że najważniejsze są małe kroczki, które pomagają wykonać jeden wielki krok.

 

 

 

 
 
 
 
high school diploma online