Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

III Rzeszowski Mityng Pływacki Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnością - 2016r

12 kwietnia 2016 na pływalni "MUSZELKA" w Rzeszowie odbył się III Rzeszowski Mityng Plywacki Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnoscią. Inicjatorem tej imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy "Szóstka" w Rzeszowie. Zawody odbyły sie dzięki zaangażowaniu nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie i przedstawicieli Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Rzeszowie. Wolontariat na imprezie zapewnili studenci Wydziału Wychowania Fizycznego UR w Rzeszowie.

Udzial w zawodach wzięło 76 zawodnikow ze szkół Rzeszowa z oddziałami integracyjnymi i Ośrodków Szkolnictwa Specjalnego. Pływacy rywalizowali w różnych konkurencjach i na zróżnicowanym dystansie. Rozpoczęli zawodnicy pływający z pomocą sprzętu pływającego na 15 m, pózniej rozpoczęły się rywalizacje na 25 m stylem dowolmym i grzbietowym. Nasi podopieczni i tym razem pokazali się z dobrej strony i wielu z nich stanęło na podium. Złoci medalisci to Weronika Tomoń i Dariusz Sobolski, srebro wywalczył Radosław Jacek a brązowy medal otrzymał Filip Kukułka. Pływacy w czasie ceremonii dekoracji oprócz medali otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz upominki ufundowane przez UKS "SZÓSTKA" w Rzeszowie.

Jeszcze raz wielkie brawa dla zawodników oraz podziękowania dla wszystkich zaangażowanych organizatorów i wolontariuszy.

Więcej zdjęć z tej imprezy znajdziesz w galerii

 

high school diploma online