Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

Oboz Zimowy Olimpiad Specjalnych

W dniach 30.11-10.12 2015 w Zakopanem odbył się obóz zimowy zorganizowany przez Podkarpacki Oddział Regionalny Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne.

Wyjazdy takie są okazją do wspólnego spotkania się młodzieży niepełnosprawnej z różnych ośrodków naszego regionu.

Wprawdzie aura pogodowa nie była dla nas nader łaskawa, gdyż śniegu było bardzo mało i często padał deszcz jednak trenerzy "stanęli na głowie" aby uczestnikom nie zabrakło atrakcji. Dzieciaki brały udział w wielu fajnych sportowych imprezach. Były wyjścia na basen, zajęcia na sali sportowej, bilard, wycieczki z kijami nordic walking.  

Ku naszej radości jeszcze przed półmetkiem obozu góralom udało się uruchomić niektóre wyciągi i jeżdżący na nartach mieli okazję do treningu na stokach Białki i Nosala. Wśród uczestników obozu była grupa dzieci, które na stoku narciarskim pod okiem wykwalifikowanej kardy stawiały dopiero swoje pierwsze kroki. Warto tu zauważyć to co dla każdego jest chyba oczywiste, iż osoby niepełnosprawne mają znacznie większe trudności w opanowaniu jazdy na nartach. Jak się jednak okazało mamy wspaniałych wysoko wykwalifikowanych trenerów, którzy wykazywali się anielską cierpliwością w pracy z naszymi dzieciakami. I co najważniejsze praca ta dała zaskakująco dobre efekty.  

Podziękowania należą się kadrze również za umożliwienie wzięcia udziału dzieciakom w BIEGU MIKOLAJKOWYM pod Wielka Krokwią podczas, których dzieciaki otrzymały pamiątkowe medale.

Super impreza - wychowywanie, uspołecznianie, rehabilitacja przez sport to wszystko można było znaleźć na obozie zimowym Olimpiad Specjalnych organizowanym przez Oddział Podkarpacki. Wielkie podziękowanie dla kierownictwa i CAŁEJ KADRY obozu od uczestników Filipa, Radka i Weroniki oraz ich rodziców.

 

high school diploma online