Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

Nordic walking w Dylągówce.

W dniu 14 listopada 2015 r. w sobotę w godzinach porannych dzięki inicjatywie wspaniałej pani Eli Chmiel cała nasza zgrana grupa wraz z opiekunami i wolontariuszami wybrała się na wycieczkę organizowaną przez klub „UKS Szóstka” do Dylągówki do „Boskiej Doliny” w celu uprawiania aktywnej turystyki. Wycieczka finansowana była z funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zbiórka odbyła się na parkingu przy Kościele Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. O godzinie punkt 8.00 rozpoczął się upragniony „WYJAZD!!!” (ruszyły koła autokaru po drodze…). Na miejscu byliśmy około godziny 9.30. Podziwiając bogactwo przyrody zaczęliśmy swoją przygodę na dylągowskich ziemiach. W malowniczym położonym przy pięknych widokach na panoramę Pogórza Dynowskiego oraz przy uroczych osadzeniach przez potoki w których swą siedzibę ulokowały bobry jak zawsze nieodzowny Pan Piotr Woliński zaszczepiał w nas zamiłowanie do Nordic walking. Zaczęło się od przygotowania sprzętu, a potem od zapoznania się z techniką chodzenia z kijkami. Zwarci i gotowi z idealną postawą ruszyliśmy z kijkami w dłoniach. Już podczas pierwszych chwil wspólnego treningu podziwialiśmy górzysty pejzaż Gwoźnicko - Hyżniańskiej strefy chronionego krajobrazu, o którym opowiadał nam gospodarz maszerujący z nami. Mieliśmy jeden cel - korzystać z tej formy rekreacji w sposób maksymalnie efektywny. W celu rekreacyjnym po dość owocnym spacerze nasi młodzi sportowcy pojeździli sobie konno pod opieką przesympatycznych trenerów.

Po nauce jazdy konnej oglądaliśmy konie w skokach przez przeszkody. Osoby najodważniejsze lubiące wyzwania i przygodę zdecydowali się na ściankę wspinaczkową. Przy nadzorze wyspecjalizowanych instruktorów przez zabawę zapewnili sobie nie tylko rozwój fizyczny ale też i intelektualny. Po pełnych wrażeń aspektach przyszła pora na ciepły posiłek. Gospodarze umieszczając wszystkich uczestników w klimatycznej, ciepłej „Zosinej Izbie" zaoferowały przepyszne tradycyjne dylągowskie potrawy. Po wspólnym biesiadowaniu, w doborowym towarzystwie, wsiedliśmy do autokaru i wróciliśmy do domu.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom dzięki którym nasze dzieci mogły uczestniczyć w tak owocnym doświadczeniu, a w szczególności Pani Eli Chmiel i Panu Piotrowi Wolińskiemu, którzy poświęcają swój cenny czas dla naszych pociech. Wyjątkowe podziękowania kierujemy również do Władz Miasta Rzeszowa które sfinansowało tę imprezę. Dzięki tej przychylności nasze dzieciaki znów mogły poczuć się wyjątkowo szczęśliwe i doceniane!

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
high school diploma online