Jesteśmy Tutaj

rehabilitacja i rozwój społeczny poprzez sport

Wycieczka rowerowa do Tyńca

Przed wyjazdem Pan Piotr sprawdził czy każdy uczestnik posiada w swoim ekwipunku niezbędne rzeczy (kask, światełka, odblaski, rękawiczki). Po krótkim czasie siedzieliśmy już w pociągu relacji Rzeszów-Kraków. Po niespełna 3 godzinach byliśmy już na miejscu. Przed startem Kierownik wyjazdu przeprowadził instruktaż o zachowaniu się na drodze, chodniku oraz w miejscach występowania dużych skupisk ludzkich po czym gotowi i pełni entuzjazmu ruszyliśmy do głównego celu Naszej wyprawy-Opactwa oo. Benedyktynów w Tyńcu.

Trasa Tyniecka jest fragmentem krajowego projektu Wiślanej Trasy Rowerowej oraz Szlaku Bursztynowego-co zapewniło nam wiele pięknych, cieszących oko widoków. Po jednej stronie towarzyszył nam przez cały czas piękny krajobraz na Las Wolski i Klasztor oo. Kamedułów oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, po drugiej stronie zaś dojrzeć można było podkrakowskie miejscowości: Bodzów oraz Kostrze. Niemożna również zapomnieć o torze Kajakarstwa Górskiego, który wzbudził w Naszych oczach zachwyt.

Po dotarciu pod Opactwo w Tyńcu, posileniu się oraz krótkiej modlitwie wróciliśmy w drogę powrotną do domu. Szczęśliwi tuż po 18 wsiedliśmy w pociąg powrotny. Niewątpliwe należy zaznaczyć, że wycieczka rowerowa, nigdy nie doszłaby do skutku gdyby nie determinacja naszego opiekuna grupy Pana Piotra. Słowa uznania dla człowieka, który oddaje serce by Nasze pociechy mogły choć na chwilę zapomnieć o przeciwnościach losu i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami w doborowym towarzystwie.

Więcej zdjęć z imprezy znajdziesz w galerii zdjęć

 

 
 
 
 
 

 

 

Najnowsze spośród oznaczonych gwiazdką

high school diploma online